Tisková zpráva 2019

12. ročník Šramlfestu ve Znojmě

 

Střed léta ve středu historického města již tradičně rozvibruje mnohožánrová směs hudby a divadla s názvem Šramlfest 2019. Letos již po dvanácté připravuje organizátorský tým spolku Na Věčnosti kulturní program pro milovníky multižánrové hudby. Na Šramlu objevíte dosud nepoznané hudební lahůdky, dramaturgie se nenechává omámit středoproudovými trendy, ale jede si vlastní linku výběru z české i zahraniční hudební scény.

 „Šramlfest vznikl proto, aby oživoval historické centrum našeho krásného města. Je tomu tak i po těch letech, pořád se snažíme o kvalitní, barevnou kombinaci kultury v kulisách znojemské architektury a přírody,“ popisuje ředitel festivalu Ivo Bílek největší kouzlo festivalu.

Že je Šraml řízlý jazzem, jsme mohli pozorovat již po léta. Mezi zástupce tohoto stylu patří v letošním roce např. projekt akordeonisty Romana Zabelova a multiinstrumentalisty Jana Šika, kteří představí pestrý jazz protkaný abstraktními vokály, tanečními rytmy i ambientními zvukoplochami.

„Skvělý elektronický jazz-rock nabídne také německá formace KUF, která představí originální vokální kompozice doplněné o syntezátorové podklady, to vše s živými bicími, kontrabasem a klávesami. Po deseti letech se do Znojma vrací úchvatná mezinárodní skupina East Affair s energickým folk-blues-jazzem, jemuž vévodí cimbál Jury Wajdy, rodáka z Opavy, který na Šramlfestu hrál již s několika dalšími projekty. Pro ty, jež potřebují na festivalu pořádnou tancovačku, jsme pozvali Botticelli Baby z Essenu, kteří překypují energií natolik, že Kára nejspíš vzlétne,“ láká na festival hudební dramaturg Jan Krejčí.

Tečkou pátečního večera budou skvělí Led Farmers z Irska hrající tradiční irský folk-rock. Sobotní večer pak zakončíme elektronickým projektem z Holandska s názvem Polynation,“ dodává Pavel Fila, pořadatel a moderátor festivalu.

Šramlfest tradičně nabízí potěchu také fanouškům divadla. Pro děti bude připravena autorská loutková pohádka Zuna od divadla Continuo, která je inspirována několika magickými příběhy z různých koutů světa a zpracovává téma odpovědnosti z vlastního rozhodnutí. Nebo klasický příběh Robina Hooda, nejznámějšího zbojníka všech dob. Festival pak zakončí komedie O humoru od divadelního spolku Squadra Sua.

Dalším lákadlem je také doplnění pátečního programu o slam poetrové vstupy mistra Anatola Svahilce, který představí komplexní recitál na pomezí poezie, fyzického divadla, tance sv. Víta a sokolské cvičenecké sestavy.

Příjemný zážitek z festivalu podtrhuje krom překrásných kulis Znojma a Národního parku Podyjí také nabídka vydařeného jídla, zázemí a program pro děti, tvořivý ateliér z dílny GaP, přátelská nálada návštěvníků i organizátorů a v neposlední řadě opojnost vyhlášeného znojemského vína.

 

Další informace zde:

info@sramlfest.eu

Jan Krejčí, dramaturg:  732 499 789

Šramlfest pořádá:

 

Na Věčnosti z. s.

Velká Mikulášská 463/11

669 02, Znojmo

info@sramlfest.eu

IČO: 27047954

Podporují nás:

jihomaravsky-kraj.jpg
surman-sro.jpg
GaP-2019.jpg
studio-samoa.jpg
vrtal-large-dpi.png