Dražba Obrazů

Marek Klumpar - Plná, přesto prázdná

Pavliso - Kočička v džungli

Znojemský autor s velkým potenciálem, jehož skromnost mu zatím nedovolila stát se světově uznávaným umělcem. Tvoří v bezpečí svého bytu a jeho práce se zřídkakdy dostanou na denní světlo. Ale když už se tak stane, tak doslova zazáří

Jan Vaněk - Utopie

umělec vystupující pod jménem Enigma/Enigmaboy612 ( Instagram – enigmaboy612, Facebook - enigmapaintshit)

Utopie se dá připodobnit prehistorickým malbám v jeskyních, většinou totiž bylo námětem vyobrazení nějakého typu hojnosti. Lidé často zobrazovali to co si přáli aby se stalo, nebo-li zobrazováním se zmocňovali zobrazovaného. Zároveň to pro mě také vyjadřuje význam slova utopie

Eliška Žilová-Václavíková - Drhaný závěs - "opičí král"

Drhání (také makramé) je technika, ve které se prolíná řemeslo s uměním.
Drhané závědy jsou dokonalou kombinací tradiční řemeslné tradice a moderního designu. Neomezené možnosti kombinací základních uzlů dovolují svobodně tvořit a experimentovat. 

Info o autorce:
Tvorba je její přirozenost a textil vášeň. Ráda se ho dotýká, ráda kombinuje materiály, struktury a barvy. Textil je pro ní přirozeným materiálem, kterým se denně obklopuje. Je poddajný, tvárný a jeho barevnost je takřka nevyčerpatelná. Pokaždé znova žasne nad jeho skrytým potenciálem. Klubka a ústřižky látek v ní vyvolávají nutkavou potřebu tvořit. Vede kurzy a workshopy textilních technik pro dospělé i děti. Prostřednictvím svých kurzů se snaží „nakazit“ radostí z tvoření také ostatní. Tvoření dovoluje odprostit se od běžných starostí a radovat se z ruční práce.

Anna Stejskalová - Abstrakce

Mladá malířka, původem ze Zábřeha. Tvoří od malička, během posledních let si vytvořila svůj vlastní styl, nazývá ho abstraktním expresionismem. Malby zobrazují hlavně její pocity a emoce, tvoření je pro ní terapií. K malbě používá různé techniky: olej, akvarel, anilinové barvy, ale nejčastěji akryl. Maluje převážně na plátno, ale také lepenku a papír. Používá více stylů postupů a nanášení barev. Inspirují ji příroda, životní situace, osudy lidí i sny.

Adam Černý - Konec / Pouliční rváč

Míša - Cernunnos

Podporují nás:

jihomaravsky-kraj.jpg
surman-sro.jpg
vrtal-large-dpi.png