Šramlfest - znojemský festival alternativní, pouliční, klubové a jiné kultury

Od 28.7. - 29. 7. 2017, to je za:

 

 

 

Divadlo Koňmo

Divadlo Koňmo

Klapy klap, klape mlýn..., že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, neboli kdo chce kam, pomozme mu tam...! Takřka klasická česká pohádka s lakotnou mlynářkou, přitroublým mlynářem, hodnou Bětuškou, mazaným vodníkem a opravdovým čertem, ve které se mlýnské kolo možná zatočí a dá-li bůh dobro nad zlem opět nečekaně zvítězí. Rozverné představení pro malé i velké, ve kterém maňásci ožívají a opět dřevění, čert čaruje, vodník miluje, mlynářka hudruje, voda stříká a dva se při tom můžou strhnout!

Součastnou podobu inscenace dostala na podzim roku 2009 úpravou pro dva herce a zejména převedením části zodpovědnosti na pět herců lipových z dílny řezbáře Honzy Růžičky. S dobou kráčí i nová, místy trojrozměrná scéna.

Pohádka jest provozována zaručeně živě, stejně tak písně jsou doprovázeny na opravdové hudební nástroje. Po jejím skončení umělci obvykle neprchají nabubřele do svých karavanů (musí si to koneckonců sami zbourat, naložit a odvézt), nýbrž se často noří do bezprostředních hovorů s divákem, jenž si na ně při té příležitosti může klidně sáhnout.

Scénář a režie: Vít Schuster a Koňmo

Hudba: Václav Koubek a Koňmo

Loutky: Jan Růžička

Scéna a kostýmy : Jitka Weinerová a Koňmo

Hrají: Vít Schuster a Oldřich Hurych

Délka: 45 a více minut dle rozjívenosti dětí a invence umělců

Rodinné představení nejen pro děti

http://www.konmo.cz/

Facebook

Více z této kategorie: « Angel-ky Teller & Sýkora »